Haber

Sinan Ogan: Bırakın çekilmeyi, ikinci tura iddiamızı sürdürüyoruz

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin seçime 3 gün kala istifa etmesi kamuoyunda bomba etkisi yaratırken, CET İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’ın da cumhurbaşkanlığı adaylığından çekileceği iddiaları gündeme geldi. İnce, sosyal medyada büyük ses getirdi.

“İKİNCİ TUR İÇİN TALEPİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ, ÇEKİLMELİYİZ”

Teke Tek programıyla ilgili Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Oğan, “Birçok şeyi kendim yapıyorum. İmkanları kısıtlı arkadaşlarımızla çok şey yapıyoruz. Sayın Erdoğan ve Sayın Kılıçdaroğlu bizim çekilmemizi beklemesinler. Böyle bir şey asla olmaz.” bir şey.Sabah Adana’daydım.Milkshake için Adana’daydım.Kafeye gittiğimizde miting olduğunu gördük.Dün Osmaniye’de müthiş bir ilgi vardı.Uçakta 1 saat geçirdik. Birisi tweet attı, ‘Sinan Ogan çekiliyor. Beni her an arayabilecek gazeteciler İsmail Bey onları dışarı atıyor. Bırakın çekilmeyi, ikinci tur için tartışmaya devam ediyoruz. Üç gün bizi ikinci tura ortak etti. Türk siyasetinde büyük bir sürpriz yapacağımızı söylüyorum” dedi.

“BEN KİMSENİN YEDEK ADAYI DEĞİLİM”

Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk milliyetçileri üzerinden hesap yapmaması gerektiğini söyleyen Ogan, “Ben kimsenin yedek adayı değilim. Ben iddialı bir adayım. Sinan Ogan, Türk milliyetçilerinin oyunu almış ve Türk milliyetçilerinin oylarını almış bir adaydır. Kemalistler Türkiye’de sosyal demokratların oyu yüzde 30. Kılıçdaroğlu Bey istediği kadar ‘Ben Türk milliyetçisiyim’ desin, hatta ‘Ne Amerika, ne Rusya, ne Çin’ sloganını her yere yazsın. Yazan Başbuğ Alparslan Türkeş.Türkiye’de Türk milliyetçiliğinin oyu Sayın Erdoğan’a gitmez diyebilirim.Türk milliyetçilerinin oyu 30’dan başlıyor.Neden kendi toplumsal tabanımı,oy tabanımı bırakıp birinin teklifine gideyim? ?Sinan Ogan ne zaman pazarlığa girdi?Sinan Ogan bir ittifakın cumhurbaşkanı adayıdır ceviz kabuğundan çıkmadı mı?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu